Jdi na obsah Jdi na menu

Tatra 613-4 Mobicom

    Původně určený speciál v bílé barvě pro záchranný systém Novissimo. Prvním odběratel byl pan Spadte, který byl zástupcem německé firmy HJS Management Consulting. Spolu s Tatrou spolupracoval na tomto projektu Tatry 613 Mobicom a chtěl manažerům 90tých let nabídnout pojízdnou kancelář na kolech.

 

    Z nadstandardní výbavy je třeba zmínit otočné přední sedadla proti směru jízdy, které měly vytvořit improvizovanou kancelář. Tato sedadla byla jedinou charakteristikou tohoto vozidla. Rádio Madrid, mobilní telefon spolu s faxem, televizní přijímač s video rekordérem, chladnička, kazetový přehrávač s diktafónem a osvětlovací lampičky. Kožené čalounění s vyhřívanými sedadly doplňovaly na zadní straně předních sedadel výklopné konferenční stolky. Vyhřívání vozidla zajišťovaly jako u všech vozidel řady T613 dvě nezávislé topení. 

    Tento projekt skončil u jediného vyrobeného kusu. Dlouhé termíny a špatná komunikace zhatily plány na výrobu vícekusové série. Ovšem je třeba uznat, že i dílenské zpracování tohoto konkrétního kusu mohlo vést k jistému odstoupení od této zajímavé myšlenky.

 

    Vozidlo dlouhou dobu vystaveno v Kopřivnickém muzeu.

Odkaz vozidla do seznamu : http://www.tatra700.cz/fotoalbum/t613-4---seznam/1991/011064/