Jdi na obsah Jdi na menu

Pedro Vicente Alomar

 

imgp9444.jpgTento článek bych chtěl věnovat velmi zajímavému člověku, který byť nepochází z bývalého Československa, zamiloval se do automobilů československé výroby a protože o něm píšu na těchto stránkách, je zjevné, že se jedná o automobily značky Tatra.

Pedro Vicente Alomar de la Guardia se narodil na Mallorce v roce 1947. Jeho první kontakt s Tatrou proběhl v roce 1965, když se mu do rukou dostala kniha anglického vydavatele, kterou dodnes vlastní,  mapující všechny  výrobce automobilů světa v roce 1963. Zde poprvé uviděl Tatru 603.

image.jpg

Pedro Alomar v letech 1967-1969 vystudoval prestižní vysokou hotelovou školu v Lausanne a tímto směrem se ubíral celý jeho budoucí život. Během své kariéry byl jmenován do funkce ředitele hotelů a hotelových resortů nejvyšší kategorie postupně ve Španělsku, Africe a Karibiku.

V roce 1990, v rámci malé privatizace, byl v Praze zakoupen španělskou společností, pro kterou v té době Pedro pracoval, Hotel President v Praze. Pedrovi, který v té době působil v Dominikánské republice, byla nabídnuta pozice ředitele v tomto hotelu, kterou Pedro v roce 1994 přijal.

Po svém příjezdu do Prahy začal se sháněním vozu pro svou osobní potřebu a od prvního momentu byla jeho cílem Tatra, protože dle jeho slov, s Mercedesy už se najezdil za svůj život dost. Jeho první Tatrou se stala 613-3 r.v. 1988 s modrým interiérem. Tatry mu imponovaly, čemuž se není nutno divit a v roce 1995 si přikoupil ještě Tatru 603 a dále sháněl Tatru 87, kterou se mu však koupit nepoštěstilo.

V roce 1995 Pedro zorganizoval reklamní akci ve spolupráci s firmou Sezam Praha před hotelem President. Tohoto honosného představení se zůčastnily automobily Tatra současné produkce, doplněné o Pedrovu T603 a nádhernou T87 soukromého sběratele. Sezam Praha představil v té době špičkové výrobky Tatry a to verzi Electronic, Model 95 a krátkou verzi Mi. Dopravu hostů na tuto akci zajišťovala firma Helcont.

Na následujících fotkách můžete nasát dobovou atmosféru.

img009.jpg

img008.jpg

img006.jpg

 img002.jpg

 V roce 1996 bylo ukončeno angažmá Pedra v pražském hotelu, Tatru 613-3 se rozhodl prodat, tudíž jí odvezl do autobazaru v Ostravě, z kterého byla nakonec ukradena. Tatru 603 naplnil náhradními díly a po ose vyrazil do Madridu, kde pokračovaly jeho pracovní povinnosti.

S Tatrou 603 se od roku 1996 účastnil mnoha veteránských rallye na území Španělska a všude budila náležitý a zaloužený respekt.

Postupem času změnil obligátní černou barvu na stříbrnou a minulý rok přistoupil ke kompletní renovaci karoserie a interiéru, kde již 603 obdržela dvoubarevné provedení. V současné době je již ve finální fázi nastrojování a Pedro se již moc těší, až znovu vyrazí brázdit silnice pohostinné a krásné Mallorky.

img030.jpg

img028.jpg

 img029.jpg

Pedro Vicente Alomar, ač je již několik let v důchodu, vlastní a provozuje vyhlášený koktejl bar - Bar Atlantico v hlavním městě Mallorky, Palmě.

Pokud se návštěvník tohoto baru dobře rozhlédne, nalezne zde loga Tatry a další předměty z České republiky. Nejvýznamnější relikvií je bílá vlajka s logem Tatra, která pochází ze zmiňované akce ve spolupráci ze Sezamem.

Pedra je zde možno zastihnout každý den, kdy v neustále skvělé a přátelské náladě diskutuje s hosty a pokud by jste se u něj chtěli zastavit, nemusíte se bát jazykové bariéry, Pedro plynně hovoří 7 jazyky.

img-20130818-00312.jpg

Vyprávění o jednom tatrovákovi tělem i duší, zakončím jeho slovy :

"V roce 1995 jsem se oženil s Tatrou"

 

Miloš Bukáček 8/2013

 

img005.jpg

 

 

 

 

Prodej vozidla 2020

Datum: 21. 9. 2020
Fotografií: 29
Složek: 0