Jdi na obsah Jdi na menu

Čezeta- Expo 1958 Brusel

Tuto ČZ 175 jsem si koupil především z úcty k nepřekonatelně nádhernému a dnes již kultovnímu designu, které Československo představilo na světové výstavě EXPO 58 v Bruselu. Všechny exponáty, ať se jednalo o restauraci, nábytek, již zmíněnou ČZ či Tatru 603 slavily obrovský mezinárodní úspěch.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

ObrazekČeskoslovenský pavilon v Bruselu zhlédlo tehdy více než šest milionů lidí a mnoho z nich zůstalo stát málem v šoku. Místo umění v duchu socialistického realismu představila malá, svou velikostí bezvýznamná země inspirativní architekturu, průmysl, multimediální propojení divadla a filmu, umělecké sklo i designový nábytek...

V dnešní době Bruselský styl opět ožívá a stává se středobodem zájmu mnoha sběratelů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

TOM - Schválení

18. 11. 2009 12:22

Bruselský styl je nádherný a nepřekonatelný. Máš moc dobrý vkus!

Miloš - Re: Schválení

8. 10. 2010 13:37

Ještě bych se také na ní rád svezl.. Už jí mám dva roky a zatím nic... :-(

Alusil - zážitky

10. 2. 2010 18:56

ČZ 175 skutr , můj a kamarádův postpubertální dopravní prostředek a kočkolapouš. Akorát jsme nějak jednou přehnali oslavu , pak jsme jezdili v kukuřici tak že já stál na sedačce abych viděl pžřez kukuřici kam jedeme a kamarád byl řidič odkázaný na navigaci. Dopadlo to tak že já viděl jen nad kukuřici, kamarád neviděl nikam a skončilo to proražením kartru, Následné tlačení skůtra do sklepa na opravu motoru nás poučilo o tom , že ČZ 175 skutr je fakt na silnici. Ale hezky pohodově se na něm jezdilo a dosahoval slušné rychlosti díky dostatečně silnému motoru. Pánové já jsem už jen na vzpomínání :-)